0
جستجوی کالا
دانلود برنامه اندروید
اختصاصی آرتاپایتخت

ال‌جی G6 به دستیار صوتی هوشمند مجهز می‌شود

یکشنبه 24 بهمن 1395 • گروه موبایل و فبلت
پس از ناکامی ال‌جی در فروش G5 و عدم استقبال زیاد کاربران از این گوشی، این‌بار کمپانی کره‌ای تصمیم گرفته تا علاوه بر کنار گذاشتن طراحی ماژولار، ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزاری جذاب‌تری را به پرچم‌دار جدیدش، ال‌جی G6 اضافه کند.

یکی از ویژگی های نرم افزاری مهمی که در پرچم داران سال 2017 بسیار مورد توجه قرار گرفته است، دستیار صوتی دیجیتال است. در حال حاضر کورتانا از شرکت مایکروسافت، گوگل اسیستنت، سیری از شرکت اپل و دستیار صوتی شرکت آمازون با نام الکسا معروف ترین دستیارهای هوشمند دیجیتالی موجود به شمار می روند.

از طرفی شرکت سامسونگ قصد دارد تا دستیار صوتی جدید خود، با نام Bixby را به همراه گلکسی S8 و S8 پلاس معرفی نماید. بنابراین، ال جی هم برای جا نماندن از قافله سازندگان برتر، باید پرچم دار جدیدش را به چنین قابلیتی مجهز کند.

براساس تیزر جدیدی که دیروز توسط  الجی منتشر شد، به نظر می رسد این شرکت به دنبال افزودن هوش مصنوعی به پرچم دار جدید خود است. در این تصویر عنوان (تصنع کمتر. هوش بیشتر) و (نسل بعدی گوشی هوشمند، اولین بار توسط ال جی برای شما ارایه می شود) به چشم می خورد که بی شک به حضور دستیار صوتی در این گوشی اشاره دارد.

محتمل ترین گزینه دربین دستیارهای صوتی یاد شده و ال جی می تواند در پرچم دارش از آن بهره ببرد(به استثنا دستیار اختصاصیی محصولات اپل)، گوگل اسیستنت است که عملکرد خوبی در اندروید نوقا دارد. از طرفی روابط ال جی و گوگل هم همیشه مثبت بوده و بنا به گفته اریک اشمیت: ال جی بهترین شریک گوگل است.

اما مدتی قبل شایعات از حضور دستیار الکسا شرکت آمازون در ال جی G6 خبر می دادند که پیش تر در سایر محصولات ال جی (به غیر از گوشی های هوشمند) به گار گرفته شد. اگر ال جی دستیار گوگل را انتخاب کند، به اولین گوشی اندرویدی غیر پیکسلی تبدیل می شود که از گوگل اسیستنت بهره مند است، اما پیش از این دستیار صوتی الکسا برای اولین بار توسط هوآوی و در میت 9 به عنوان دستیار تلفن هوشمند استفاده شده بود.

با توجه به استفاده از عبارت (اولین بار) و (نسل بعدی تلفن هوشمند) در تیزر ال جی، این احتمال هم ممکن است که ال جی از هر دو دستیار برای G6 استفاده نماید که اولین بار درکنار هم دریک دستگاه حضور می یابند. البته ال جی می تواند مانند سامسونگ روی دستیار اختصاصی خود کار کند که این احتمال ضعیف تری نسبت به سه مورد قبلی است و اگر چنین بود، تا به حال باید خبرها و شایعاتی از آن منتشر می شد.

منبع

برچسب ها

LG G6 , ال جی